Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
close

מזמינים אתכם להתייעץ!

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  מי זקוק למדרסים?

  מאת: אלכסנדר ויויאן |

  25/01/2019

  post-image

  מזמינים אתכם להתייעץ!

  השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   על מנת לבחור מדרסים ישנם שלושה קווים מנחים שכדאי לשקול:

   1. כאבים. רבים הם הגורמים שיכולים להשפיע על מבנה כף הרגל. במבט כללי על כפות הרגליים נוכל לראות שמראה כף הרגל והפתולוגיות ("בעיות") שכף הרגל מציגה איננה בהכרח עומדת בהתאמה לתלונות או חוסר תלונות של המטופל. מכאן שסיבה טובה ראשונה היא כאבים. אם יש כאבים הקשורים למבנה כף הרגל יש לראות רופא שישקול אם יש להתאים מדרסים.
   2. יש מי שנאלץ להחליף נעליים מדי מספר חודשים או חצי שנה כתוצאה מעיוות מהיר של הנעל. עיוות זה מאיד על מבנה כף הרגל שבתוך הנעל, מיבנה הדורש התייחסות בין אם בעזרת מדרס ובמקרים מאד קיצוניים בעזרת נעל בבניה אישית. במקרה כזה, על רופא אורתופד מומחה כף רגל וקרסול לקבוע את האפשרות העדיפה ולהמליץ על אופן בנית המדרס או הנעל.
   3. וכאן הדעות חלוקות. קשת אורכית (מידיאלית) מאד גבוהה. מבנה כף רגל כזו יהיה בדרך כלל רחב ו"שמנמן" ויבוא לידי ביטוי בכף רגל קטנה יחסית ובעיות בגב כף הרגל באזור שרכת הנעליים. (Cavus Foot). כאשר מבנה הקשת גבוהה אך איננו חמור, יש הטוענים שיש להתוות מדרסים מאחר ומופעלים לחצים חזקים על מרכז כף הרגל ושהתמיכה באזור זה תוכל למנוע. בעיקרון "גבוהה יכול לרדת לנמוך" עם השנים, ומכאן הצורך בתמיכה.

   מעבר לחשיבה זו הרי שקימות פתולוגיות ("בעיות") רבות. המורכבות גדולה מאד. מבנה כף הרגל מושפע או משפיע על שרשת המפרקים מעל כף הרגל (קרסול, ברך וירך) ומבינה העצמות שמעל כף הרגל (שוק וירך). בנוסף לכך, רמת הפעילות מהווה שיקול שיש להתחשב בו בבחירת סוג המדרס ומבנהו. אדם העומד כל היום בעבודתו יקבל מדרס אחר מזה שרץ מדי שבע מרחקים ארוכים או שיבחר סוג אחר לטיפול בבעיה שונה לחלוטין מהקודמות כגון כף רגל סוכרתית.

   לפגישת ייעוץ ובחירת מדרס מתאים, צרו קשר באתר או בטלפון: 8363*

   מדרסים לילדים

   שאלה נוספת העולה פעמים רבות לגבי מדרסים לילדים היא האם ילדים זקוקים בכלל למדרסים. תחילה יש להבין שההליכה של האדם נלמדת ומתגבשת במשך 7 שנות חיו הראשונות. כן, 7 שנים! כף רגל של התינוק עוברת שלבי גדילה ותציג כף רגל שטוחה בשלבי העמידה / הליכה הראשונית. רוב הקהילה הרפואית איננה מציעה התערבות בעזרת מדרסים עד לגיל 3 אלא אם מעורבת פתולוגיה אחרת ומורכבת שעלולה לאחר את התפתחות העמידה / הליכה. אם יש ספקות – מומלץ לראות מומחים בהתפתחות הילד.

   מדרסים למבוגרים

   מבוגרים רבים יגבילו את ההתניידות שלהם כתוצאה מכאבים בכף הרגל. לרוב, ניתן לפתור כאבים אלו בפשטות. הרבה פעמים יגרם הכאב כתוצאה מבעיות עוריות הנובעות משינויים מבניים גרמיים (במפרקים בתוך כף הרגל). תמיכה נכונה במבנה כף הרגל באמצעות מדרסים ויצירת משטח דריכה נוח ונעים יועילו מאד ויחזירו את הפעילות לקדמותה, במידת האפשר.

   מסקנה:

   לא כולם זקוקים למדרסים. מדרסים נועדו לאפשר פעילות נטולת כאבים ומגבלות בכל גיל. אך אם כבר יש לכם מדרסים – במידה ולא כואב, הרי שהם עושים את העבודה, במידה ועדיין או שוב כואב עם המדרסים, חזרו אל היצרן שיתקנם.

   בהצלחה,

   מיכאל אלכסנדר

   מדרסים מבית סטרייד אורטופדיה

   אנו מייצרים מדרסים מסוגים שונים, כל סוג מותאם אישית לאינדיקציות הספציפיות של כל לקוח, על ידי מיכאל אלכסנדר שהוסמך לנושא Pedorthics (כף רגל וקרסול) באוניברסיטת טמפל שבפילדלפיה Temple Univesity School Of Podiatric Medicine.

   במדרסים פונקציונאליים או ביומכניים תתבצע בדיקה תחילה ושיטת לקיחת המידות תהיה בהתאם לאינדיקציות, ראה מאמר באתר: מידות למדרסים – שיקולים.

   סוגי מדרסים שניתן למצוא אצלנו

   • מדרס לפעילות יום יומית: מדרס עם ציפוי PPT המתקן מנחים ועושה שימוש בחומרים התואמים לאינדיקציות.
   • מדרס לפעילות מוגברת: מדרס רב שכבתי המכיל שכבות מעצבות ותומכות כמו גם שכבות המיועדות לבלימת זעזועים ופיזור לחצים.
   • מדרס פונקציונאלי קשיח: מדרס קשיח עם ציפוי רך במנח מדויק.
   • מדרס רך: כף רגל סוכרתית: מדרס המשחרר אזורי לחץ מקל מידית על כאבים ומאפשר ריפוי של פצעים קשי ריפוי.

   לפגישת ייעוץ ובחירת מדרסים מתאימים, צרו קשר באתר או בטלפון: 8363*

   ** נכתב בשיתוף ויויאן אלכסנדר – פזיותרפיסטית ואורטוטיסטית (טכנאית אורתופדיה) בעלת שלושה תארים אקדמאיים המשלבים את מקצועות הפיזיותרפיה והאורטוטיקה. ויויאן אלכסנדר מתמחה בהתפתחות הילד, בפיזיותרפיה ובאורטוטיקה שילוב ייחודי המאפשר מציאת הפתרונות האורטוטיים הטובים ביותר תוך ניהול דו-שיח יעיל עם הצוות הרפואי המלווה.

   מאמרים נוספים שיעניינו אתכם:

   מדרסים מותאמים אישית לפעילויות ספורט

   מדרסים מותאמים אישית עוזרים לספורטאים לבצע ביצועים מהירים יותר, עם סיבולת רבה יותר, ולהימנע מפציעות בעת אימון, ריצה או עיסוק...

   המשיכו לקרוא read-more
   המטרה של הערכה ביומכנית וניתוח הליכה

   בדיקה גופנית יסודית של ההליכה שלכם היא המטרה של הערכה ביומכנית וניתוח הליכה, שמטרתה לאבחן מגוון הפרעות. ממצאי ההערכה עשויים...

   המשיכו לקרוא read-more
   תמיכה בקשתות האנטומיות של כפות הרגליים

   כפות הרגליים שלנו הן מבנים מורכבים ביותר, עם מאות שרירים, רצועות, גידים ועורקי דם בנוסף ל-26 העצמות המרכיבות כל כף...

   המשיכו לקרוא read-more
   הטיפול בכף הרגל עם קלאב פוט

   הדרך הנפוצה ביותר של רופא לאבחן כף רגל היא באמצעות התבוננות בכף הרגל של היילוד מיד לאחר הלידה. למרות שצילומי...

   המשיכו לקרוא read-more