close

מזמינים אתכם להתייעץ!

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  מי זקוק למדרסים?

  מאת: אלכסנדר ויויאן |

  25/01/2019

  post-image

  מזמינים אתכם להתייעץ!

  השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   על מנת לבחור מדרסים ישנם שלושה קווים מנחים שכדאי לשקול:

   1. כאבים. רבים הם הגורמים שיכולים להשפיע על מבנה כף הרגל. במבט כללי על כפות הרגליים נוכל לראות שמראה כף הרגל והפתולוגיות ("בעיות") שכף הרגל מציגה איננה בהכרח עומדת בהתאמה לתלונות או חוסר תלונות של המטופל. מכאן שסיבה טובה ראשונה היא כאבים. אם יש כאבים הקשורים למבנה כף הרגל יש לראות רופא שישקול אם יש להתאים מדרסים.
   2. יש מי שנאלץ להחליף נעליים מדי מספר חודשים או חצי שנה כתוצאה מעיוות מהיר של הנעל. עיוות זה מאיד על מבנה כף הרגל שבתוך הנעל, מיבנה הדורש התייחסות בין אם בעזרת מדרס ובמקרים מאד קיצוניים בעזרת נעל בבניה אישית. במקרה כזה, על רופא אורתופד מומחה כף רגל וקרסול לקבוע את האפשרות העדיפה ולהמליץ על אופן בנית המדרס או הנעל.
   3. וכאן הדעות חלוקות. קשת אורכית (מידיאלית) מאד גבוהה. מבנה כף רגל כזו יהיה בדרך כלל רחב ו"שמנמן" ויבוא לידי ביטוי בכף רגל קטנה יחסית ובעיות בגב כף הרגל באזור שרכת הנעליים. (Cavus Foot). כאשר מבנה הקשת גבוהה אך איננו חמור, יש הטוענים שיש להתוות מדרסים מאחר ומופעלים לחצים חזקים על מרכז כף הרגל ושהתמיכה באזור זה תוכל למנוע. בעיקרון "גבוהה יכול לרדת לנמוך" עם השנים, ומכאן הצורך בתמיכה.

   מעבר לחשיבה זו הרי שקימות פתולוגיות ("בעיות") רבות. המורכבות גדולה מאד. מבנה כף הרגל מושפע או משפיע על שרשת המפרקים מעל כף הרגל (קרסול, ברך וירך) ומבינה העצמות שמעל כף הרגל (שוק וירך). בנוסף לכך, רמת הפעילות מהווה שיקול שיש להתחשב בו בבחירת סוג המדרס ומבנהו. אדם העומד כל היום בעבודתו יקבל מדרס אחר מזה שרץ מדי שבע מרחקים ארוכים או שיבחר סוג אחר לטיפול בבעיה שונה לחלוטין מהקודמות כגון כף רגל סוכרתית.

   לפגישת ייעוץ ובחירת מדרס מתאים, צרו קשר באתר או בטלפון: 8363*

   מדרסים לילדים

   שאלה נוספת העולה פעמים רבות לגבי מדרסים לילדים היא האם ילדים זקוקים בכלל למדרסים. תחילה יש להבין שההליכה של האדם נלמדת ומתגבשת במשך 7 שנות חיו הראשונות. כן, 7 שנים! כף רגל של התינוק עוברת שלבי גדילה ותציג כף רגל שטוחה בשלבי העמידה / הליכה הראשונית. רוב הקהילה הרפואית איננה מציעה התערבות בעזרת מדרסים עד לגיל 3 אלא אם מעורבת פתולוגיה אחרת ומורכבת שעלולה לאחר את התפתחות העמידה / הליכה. אם יש ספקות – מומלץ לראות מומחים בהתפתחות הילד.

   מדרסים למבוגרים

   מבוגרים רבים יגבילו את ההתניידות שלהם כתוצאה מכאבים בכף הרגל. לרוב, ניתן לפתור כאבים אלו בפשטות. הרבה פעמים יגרם הכאב כתוצאה מבעיות עוריות הנובעות משינויים מבניים גרמיים (במפרקים בתוך כף הרגל). תמיכה נכונה במבנה כף הרגל באמצעות מדרסים ויצירת משטח דריכה נוח ונעים יועילו מאד ויחזירו את הפעילות לקדמותה, במידת האפשר.

   מסקנה:

   לא כולם זקוקים למדרסים. מדרסים נועדו לאפשר פעילות נטולת כאבים ומגבלות בכל גיל. אך אם כבר יש לכם מדרסים – במידה ולא כואב, הרי שהם עושים את העבודה, במידה ועדיין או שוב כואב עם המדרסים, חזרו אל היצרן שיתקנם.

   בהצלחה,

   מיכאל אלכסנדר

   מדרסים מבית סטרייד אורטופדיה

   אנו מייצרים מדרסים מסוגים שונים, כל סוג מותאם אישית לאינדיקציות הספציפיות של כל לקוח, על ידי מיכאל אלכסנדר שהוסמך לנושא Pedorthics (כף רגל וקרסול) באוניברסיטת טמפל שבפילדלפיה Temple Univesity School Of Podiatric Medicine.

   במדרסים פונקציונאליים או ביומכניים תתבצע בדיקה תחילה ושיטת לקיחת המידות תהיה בהתאם לאינדיקציות, ראה מאמר באתר: מידות למדרסים – שיקולים.

   סוגי מדרסים שניתן למצוא אצלנו

   • מדרס לפעילות יום יומית: מדרס עם ציפוי PPT המתקן מנחים ועושה שימוש בחומרים התואמים לאינדיקציות.
   • מדרס לפעילות מוגברת: מדרס רב שכבתי המכיל שכבות מעצבות ותומכות כמו גם שכבות המיועדות לבלימת זעזועים ופיזור לחצים.
   • מדרס פונקציונאלי קשיח: מדרס קשיח עם ציפוי רך במנח מדויק.
   • מדרס רך: כף רגל סוכרתית: מדרס המשחרר אזורי לחץ מקל מידית על כאבים ומאפשר ריפוי של פצעים קשי ריפוי.

   לפגישת ייעוץ ובחירת מדרסים מתאימים, צרו קשר באתר או בטלפון: 8363*

   ** נכתב בשיתוף ויויאן אלכסנדר – פזיותרפיסטית ואורטוטיסטית (טכנאית אורתופדיה) בעלת שלושה תארים אקדמאיים המשלבים את מקצועות הפיזיותרפיה והאורטוטיקה. ויויאן אלכסנדר מתמחה בהתפתחות הילד, בפיזיותרפיה ובאורטוטיקה שילוב ייחודי המאפשר מציאת הפתרונות האורטוטיים הטובים ביותר תוך ניהול דו-שיח יעיל עם הצוות הרפואי המלווה.

   מאמרים נוספים שיעניינו אתכם:

   פונסטי – שיטה לטיפול בקלאב פוט

   בשנת 1914, בספרד, נולד דר' איגנסיו פונסטי. פגשתי אותו ! אדם חייכן ומדבר "בגובה העיניים" עם כולם. רופא אורתופד ילדים,...

   המשיכו לקרוא read-more
   ללכת בחופשיות ללא כאבים

   על מנת לשמור על קריירה ארוכה בתחום הספורט בו אתם עוסקים, עליכם לשמור על הגוף שלכם בריא ומטופל היטב, משום...

   המשיכו לקרוא read-more
   להתמודד עם קשיי הליכה

   ההתמודדות עם מחלות ומצבים רפואיים שונים עלולה לעיתים להיות קשה ומתישה, על כמה וכמה כאשר אותם מצבים פוגעים ביכולות הבסיסיות...

   המשיכו לקרוא read-more
   ללכת ללא כאב

   ישנם אנשים רבים הסובלים מבעיות רפואיות כאלה ואחרות אשר מקשות עליהם את ההליכה וגורמות לכאבים, בין אם הם ילדים, מבוגרים...

   המשיכו לקרוא read-more