Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
close

מזמינים אתכם להתייעץ!

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  שיקום אחרי אירוע מוחי – האתגר

  מאת: אלכסנדר ויויאן |

  05/04/2020

  post-image

  מזמינים אתכם להתייעץ!

  השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   פצצת נפלה והחיים התהפכו עלינו! מה יהיה? האם הכל היה בסדר? החיים היו שגרתיים. בבוקר קמים, מתרחצים, מתלבשים, שותים קפה, הולכים לרכב, נוסעים לעבודה, אפילו הלכנו לשירותים באותו רגע שרצינו. כל זה עד לאותו רגע בו הכל השתנה. הכל הפך למטלה. לקום בבוקר? לקום מהמיטה? קר ברגליים ומחפשים את נעלי הבית החמות אבל… לנעול אותן זו מטלה אפשרית/לא אפשרית. הכל הפך לאתגר. הכל זה ממש הכל. כבר אין דבר שאיננו אתגר. הכל לוקח זמן. ולא ענין אוטומתי אלא זמן. ושוב ושוב צריך לבקש עזרה. כן! גם בדברים האינטימיים ביותר.

   כאן ניכנס התפקיד של הצוות הרפואי שיקומי. אנחנו כאן בכדי להקל בתהליך של שיקום לאחר אירוע מוחי

   עלינו להסביר מה מטרות השיקום של המטופל שלפנינו ולקבוע מטרות קצרות טווח. לבנות את השיקום מהצלחות קטנות . הצלחות אפשריות.

   שיקום לאחר אירוע מוחי נחלק לתחומים שונים בהם מומחים לכל תחום. על צוות השיקום מנצחים רופאי השיקום המנווטים את התהליך דרך שיקום ההליכה והתנועה (פיזיותרפיה, הידרותרפיה) שיקום היכולות התפקודיות בניהול משימות בעזרת הידיים (ריפוי בעיסוק) שיקום הדיבר אם צריך (מרפאים בדיבור) תמיכה בהתאמת החיים מחדש בעזרת הסביבה הישירה ובעזרת הרשויות השונות (עובדים סוציאליים).

   הפגיעה מאירוע מוחי תבוא לידי ביטוי בדרגות שונות. יש הנפגעים יותר ויש פחות. יש מי שיזדקק לתקופות ארוכות של שיקום ויש לקצרות יותר. תהליך שיקום מידי יעצים את הצלחתו של השיקום. מרכיב מרכזי בשיקום הוא שיקום ההליכה.

   יכולות ההליכה הן קריטיות לאיכות החיים של המטופל לאחר אירוע קשה כל כך. לאחר ארוע מוחי יביאו את המטופל ליכולת הליכה בבית בלבד או גם מחוץ לבית.

   הליכה מחוץ לבית איננה מטרה בפני עצמה. איכות ההליכה מחוץ לבית תקבע אם המטופל ישאף ללכת, הלכה למעשה, מחוץ לבית. בכדי לאפשר איכות הליכה מיירבית עלינו להציע את העזרים שיאפשרו זאת.

   האתגר העיקרי הניצב בפני המטופלים במהלך שיקום לאחר אירוע מוחי זו צניחת כף הרגל. מצב בו כף הרגל איננה עולה בעיתוי הדרוש ולכן מרבים להתקל. הליכה ברחוב בו אבן משתלבת, סלילה לא אחידה, שטיחים, מפתן דלת, כל אלו הופכים לאויב הגדול. בכל אלו גלום הפוטציאל לנפילה. ההתקלות הקלה ביותר עלולה לערער את הבטחון העצמי של המטופלים ולהביאם להשאר בבית.

   מזה מספר שנים שבא לעזרת הסובלים מציחת כף הרגל המכשיר הממוחשב הווקאייד WalkAide , מכשיר המניעה כף רגל משותקת בעיתוי המתאים. רצועה ועליה יחידת בקרה קטנה יעזרו בהרמת כף הרגל. בווקאייד WalkAide גלומה עצמאות. המטופל יכול באופן עצמאי ובעזרת יד אחת בלבד ללבוש את הרצועה ומיד לצאת לדרך. אין צורך ברכיבים נוספים, בשליטה על המכשיר (כיבוי והדלקה) בשימוש בסד מגושם, ואפילו ניתן לבחור כל סוג של נעליים או אפילו ללכת יחיפים.

   למי שלא מתאימים הפתרונות הממוחשבים יתאימו פתרונות אחרים כגון סדים מסוגים שונים, רצועת הדיקטוס הניקשרת מהקרסול לנעל בעזרת גומיה, ואולי מיכשירי הליכה קלי משקל מסיבי פחם.

   לסיכום, ברשותנו פתרונות רבים, מהייטק ועד לפשוטים ביותר  לכל שלב בתהליך של שיקום לאחר אירוע מוחי. פנו לצוות המקצועי לעזרה.

   החלמה מהירה ושלמה.

   לפרטים נוספים על אביזרי שיקום לאחר אירוע מוחי צרו קשר באתר או התקשרו 8363* מכל טלפון

   ** נכתב בשיתוף ויויאן אלכסנדר – פזיותרפיסטית ואורטוטיסטית (טכנאית אורתופדיה) בעלת שלושה תארים אקדמאיים המשלבים את מקצועות הפיזיותרפיה והאורטוטיקה. ויויאן אלכסנדר מתמחה בהתפתחות הילד, בפיזיותרפיה ובאורטוטיקה שילוב ייחודי המאפשר מציאת הפתרונות האורטוטיים הטובים ביותר תוך ניהול דו-שיח יעיל עם הצוות הרפואי המלווה.

   מאמרים נוספים שיעניינו אתכם:

   אפשר להרגע: יש פתרון ונעליים לילדים עם קלאב פוט

   הוכיחו לנו שוב ושוב במחקרים, שכמעט כל התינוקות הסובלים מקלאב פוט (כף רגל קלובה) יחלימו לחלוטין !!! מבולבלים ? איך מחליטים...

   המשיכו לקרוא read-more
   איך מזהים אירוע מוחי קל?

   לפני שאתם תוהים איך מזהים אירוע מוחי קל, חשוב להבין מה הוא אירוע מוחי קל. מיקרו שבץ הוא הפרה של...

   המשיכו לקרוא read-more
   דרופ פוט - צניחת כף רגל: עושים סדר וזו האמת...

   הגיע הזמן לעשות סדר: מה זה דרופ פוט? יש פתרונות שאולי לא סיפרו לכם עליהם. צניחת כף הרגל, המכונה גם דרופ...

   המשיכו לקרוא read-more
   מה זה שיתוק מוחין ?

   כאשר שואלים מה זה שיתוק מוחין, מדובר בהפרעה נוירולוגית המתרחשת בינקות או בילדות המוקדמת ומשפיעה לצמיתות על תנועת הגוף, תיאום...

   המשיכו לקרוא read-more