Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
close

מזמינים אתכם להתייעץ!

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  קלאב פוט

  הכירו את השירותים והמוצרים שלנו

  post-image

  מזמינים אתכם להתייעץ!

  השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   • כקלאב פוט – כף רגל קלובה

   • בתחום החדשנות בקלאב פוט, פריצת דרך אחת עומדת בראש, ומבטיחה לא רק טיפול אלא שינוי. הכירו את האלפא פלקס, מגדלור של תקווה בנוף ההתקדמות הרפואית, והתוצאות בשטח.

   • אצלנו: יש החזרים מקופות החולים, בדוק ומוכח !
   • התקשרו מכל מכשיר 8363*

    

   יש לדרוש אישור משרד הבריאות: אלפא פלקס –  היחיד בישראל המאושר על ידי משרד הבריאות – מספר 24160002

   חובה לדעת מראש: מי שרוכש בחו"ל, בחלק מקופות החולים לא יהיו החזרים עבור רכישות בחו"ל ואין אישור משרד הבריאות למוצרים אלו – חובה לקנות בקליניקות רפואיות מאושרות על ידי משרד הבריאות.

   נעלי גו'ן מיטשל, תוצרת ארה"ב – אין אישור משרד הבריאות, אמ"ר,  בישראל.

   הטיפול באלפא פלקס, מגלם את ההתכנסות של טכנולוגיה מתקדמת וטיפול נעים וידידותי. האלפא פלקס עוצב עם מטרה יחידה – להגדיר מחדש את הסטנדרטים של מצוינות רפואית – הוא מבשר על עידן חדש בפתרונות ממוקדי התחשבות באתגרים המיוחדים.

    

   תארו לעצמכם עולם שבו הטיפול הוא לא רק מדע אלא אמנות, ולא רק הליך רפואי אלא מסע מותאם אישית. עם האלפא פלקס, החזון הזה הופך למציאות. האלפא פלקס יעיל בקלאב פוט – כף רגל קלובה. מחקרים מוכיחים את יעילות התהליך ע"ש פונסטי. טיפול בעזרת נעליי האלפא פלקס תוצרת SEMEDA גרמניה יעיל ומאות ילדים טופלו בנעלים אלו.

   מבוא:

   אם אתם הורים לתינוק/ת שאובחנ/ה עם קלאב פוט, היו סמוכים ובטוחים שיש אפשרויות טיפול יעילות זמינות ופשוטות. אחת הגישות המוצלחות ביותר היא הליך ע"ש Ponseti פונסטי, המשתמש במערכת נעליים מעוצבת במיוחד כמו נעלי האלפא פלקס, מתוצרת SEMEDA גרמניה.  במאמר זה נתעמק בהליך פונסטי, נדגיש את חשיבותה של מערכת הנעלי האלפא פלקס מתוצרת SEMEDA ונדון בממצאי המחקר העדכניים ביותר בתחום הטיפול בכף הרגל.

   תהליך ע"ש פונסטי: תיקון כף הרגל בקפידה וביעילות מוכחת

   הליך פונסטי היא שיטה לא פולשנית או בחלק מהמקרים בניתוח קטן העורך כ -20 דקות, ומוצלחת ביותר לטיפול בכף הרגל הקטנה של התינוקות. התהליך כרוך בסדרה של מניפולציות עדינות תוך גיבוס כף הרגל עם הקלאב פוט, ושימוש במערכת נעליים מתקנות כדי לתקן בהדרגה את העיוות. גישה זו זכתה להכרה נרחבת ביעילותה בהשגת תוצאות מצוינות לטווח ארוך.

   מערכת הנעלי אלפא פלקס תוצרת SEMEDA גרמניה: עדיפות בטיפול בכף רגל קלאב

   בכל הנוגע לטיפול בכף הרגל, בחירת מערכת הנעליים הנכונה היא קריטית. נעלי האלפא פלקס התגלו כבחירה מועדפת בקרב אנשי מקצוע רפואיים והורים כאחד. נעליים אלו תוכננו במיוחד כדי לשמור על התיקון שהושג באמצעות הליך Ponseti, להבטיח יישור נכון של כף הרגל והקלה על התפתחות תקינה.

   מערכת נעלי האלפא פלקס כוללת את הנעליים ומוט סטאטי או דינאמי, המתחברים ומתנתקים בקלות רבה, והמספקים את התמיכה והגמישות הדרושים לצמיחת כף הרגל האופטימלית. העיצוב הייחודי מתאים למנח כף הרגל המתוקן שהושג במהלך הטיפול, והעוזר למנוע הישנות.

   נעלי אלפא פלקס: למה הן חשובות

   שימוש עקבי בנעלי אלפא פלקס חיוני להצלחת הליך פונסטי. נעליים אלו מאפשרות תיקון מתמיד בהתאם לנחיות הרופא/ה ומסייעות במניעת הישנות, מה שמבטיח את יעילות הטיפול לטווח ארוך. על ידי מתן עדיפות לשימוש בנעלי אלפא פלקס, ההורים יכולים לתרום באופן פעיל להתאוששות מוצלחת של ילדם מסידרת הגבסים המהווה את השלב הראשון בהליך.

   מחקרים ופרסומים אחרונים: התקדמות בטיפול בכף רגל קלאב

   בשנים האחרונות, תחום הטיפול בכף הרגל חווה התקדמות מבטיחה. מחקרים מתמשכים התמקדו בשכלול הליך פונסטי ובשיפור התוצאות עבור הילדים. מחקרים אלו חקרו היבטים שונים, לרבות פרוטוקולי טיפול מיטביים, תוצאות ארוכות טווח וגורמים המשפיעים על הצלחת הטיפול.

   מחקר חדש בטיפול בכף רגל עם קלאב פוט ,הדגיש את החשיבות של התערבות מוקדמת, שימוש נכון בנעליים והקפדה על שיטת פונסטי. זה אישר מחדש את היעילות של הליך פונסטי והדגיש את המשמעות של שימוש במערכות נעליים מתקנות באיכות גבוהה כמו האלפא פלקס, כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר.

   סיכום:

   אם ילדכם אובחנו עם קלאב פוט, אפשר להתעודד בעובדה שקיימות אפשרויות טיפול יעילות והמוכחות ככאלו. הליך ה-Ponseti, בשילוב עם השימוש בנעלי אלפא פלקס תוצרת  SEMEDA הגרמנית, מציעה גישה מוכחת לתיקון עיוות בכף הרגל בתינוקות עם קלאב פוט. על ידי הישארות מעודכנים לגבי ההתקדמות הטיפול בכף הרגל עם קלאב פוט, ותיעדוף שימוש בנעלי האלפא פלקס, תוכלו לספק לילדכם את הסיכוי הטוב ביותר לתוצאות מוצלחות לטווח ארוך. זיכורו, התערבות מוקדמת וטיפול עקבי הם המפתח להבטחת עתיד בריא לרגלי ילדכם.

    

   מאמרים נוספים

   אפשר להרגע: יש פתרון ונעליים לילדים עם קלאב פוט

   הוכיחו לנו שוב ושוב במחקרים, שכמעט כל התינוקות הסובלים מקלאב פוט (כף רגל קלובה) יחלימו לחלוטין !!! מבולבלים ? איך מחליטים...

   המשיכו לקרוא read-more
   אירוע מוחי

   שיקום לאחר אירוע מוחי קל ללכת מחדש, ביונס L300GO. אירוע מוחי הוא אחד מגורמי התמותה העיקריים בארץ וברחבי העולם, כאשר רק...

   המשיכו לקרוא read-more
   שיקום ביתי

   אנו מציעים שיקום יום במרכז השיקום GRC שבכרמיאל, אך מידי שנה מצטרפים אלפי ישראלים למסגרות הטיפול השיקומי, ביניהם צעירים, מבוגרים...

   המשיכו לקרוא read-more
   מדרסים בהתאמה אישית - חובה הכשרה רפואית והסמכה

   חובה לאבטח את ההשקעה הכספית במדרסים ! מסתבר שגם להתאמת מדרסים דרושה הכשרה רפואית והסמכה להתאמת מדרסים התקשרו מכל מכשיר 8363* בתור...

   המשיכו לקרוא read-more

   נעליים לקלאב פוט

   רגל קלאב פוט (נקראת גם Talipes Aquino Varus או כף רגל קלובה) היא מצב הזקוק להתערבות רפואית, שבו תינוק נולד עם כף רגל אחת או שתיים הפונות כלפי פנים וכלפי מטה. חשוב לדעת כי טיפול יעיל מאד כשניתן בזמן הנכון ויכול לתקן את המצב, ובעיקר בגילאים צעירים מאד הוא הפיך. קלאב פוט ברוב המקרים לא ידוע ממה נוצר, קיים מרכיב גנטי (דהיינו אם היו במשפחה מקרי קלאב פוט קיים סיכוי לחזרתו). זה לא כואב לתינוקות, אבל כאשר איננו מטופל יקשה על ההליכה עד כדי גרימה נכות, ולכן מערכת מוט ובנוסף גם נעליים לקלאב פוט הם כלי עזר כה חשוב ומשמעותי בכל הנוגע לטיפול במצב זה. קלאב פוט משפיעה על תינוק אחד מתוך כל 1,000 שנולדים בישראל מידי שנה, שתי כפות הרגליים מושפעות אצל מחצית מהתינוקות הללו. 

   הטיפול מתחיל עם נעליים לקלאב פוט

   הטיפול בקלאב פוט מתחיל בדרך כלל תוך שבוע עד שבועיים מיום לידת התינוק. הטיפול העיקרי על שם פונסטי, כולל מניפולציה עדינה בסדרת גיבוסים (לרוב 6 פעמים למשך כ10 ימים כל פעם) ומתיחה של כף הרגל של התינוק למצב תקין, יציב ומתאים יותר. בחלק יבוצע ניתוח קטן להארכת גיד אכילס ולאחריו הגיבוס האחרון. מיד אחרי הגיבוס האחרון ועל פי התהליך על שם פונסטי, מחויב שימוש בזו נעליים מחוברים במוט למשך 4 עד 5 שנים. תחילה 23 שעות ביממה, ומגיל עמידה / הליכה בשעות השינה בלבד.

   כאשר מעוניינים לרכוש נעליים לקלאב פוט, יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים:
   – גודל כף הרגל.
   – המלצת הרופא/ה המטפל/ת.
   – האם נדרשת תמיכה לכף רגל אחת או לשתי כפות הרגליים, לשם כיוון נכון של הנעליים.

   בנוסף לכך, חשוב לזכור כי בחירת נעליים לקלאב פוט בהתאמה אישית הן ההמלצה המוכרת ביותר, על מנת לספק את ההגנה והתמיכה האולטימטיבית למצב ולסייע לכף הרגל לשמר את צורתה הטבעית, ביעילות ומהירות. לפני שאתם בוחרים ספק יש לבחור אם להעדיף ספק בישראל שיוכל לתת שרות ואחריות או ספק מחו"ל. מומלץ גם להתייעץ עם רופאים ומספר אנשי מקצוע ולקבל מספר הצעות מחיר, על מנת שתוכלו לבצע את ההחלטה והקנייה על הצד הטוב ביותר, באופן שישרת את בריאות כפות הרגליים באופן מיטבי.

   הצעד הנכון לכיוון טיפול בקלאב פוט

   חברת סטרייד אורטופדיה מתמחה במגוון רחב של אמצעים וכלים אורטופדים מתקדמים, על מנת לעזור לתינוקות שסובלים מקלאב פוט, כמו גם למצבים רפואיים נוספים לבגירים וקטינים. צרו קשר כבר היום, ושמעו מנציגי השירות שלנו על המוצרים השונים. 

   טיפול בקלאב פוט

   קלאב פוט הוא מצב רפואי המאפיין תינוקות רבים, על פי הסטטיסטיקה אחד לאלף תינוקות שנולדים בשנה, אשר משפיע על מבנה כפות הרגליים של התינוק. רגלי קלאב יכולות להופיע ברגל אחת או בשתיים, והן בעצם מאפיינות מצב בו הרגליים או כפות הרגליים של התינוק פונות כלפי פנים ומטה, כאשר החלק האחורי של כף הרגל עודנו פונה לאחור. חשוב לזכור כי מצב זה אמנם איננו כואב לתינוק הסובל ממנו, אך הוא עלול בעתיד להקשות על הליכה תקינה ואף להסב כאב בעת פעילות גופנית. טיפול בקלאב פוט הוא בהחלט אפשרי ומומלץ לכל תינוק אשר סובל מהבעיה, אך חשוב לזכור כי הוא צריך להתחיל בגיל צעיר מאד, על מנת למזער נזקים עתידיים. 

   טיפול בקלאב פוט לוקח זמן

   טיפול בקלאב פוט צריך להתחיל ממש לאחר הלידה על מנת להיות אפקטיבי, כאשר ההמלצה היא לאחר כשבוע עד שבועיים. קיימים כמה טיפולים למצב, אך הנפוץ מבניהם שנקרא שיטת פונסטי כולל מתיחה מבוקרת של כף הרגל ועיוות עדין על מנת להביא אותה למצב הנכון, בעוד שרירים של הרך הנולד עוד גמישים וניתנים לשינוי. לאחר מכן מכניסים את הרגליים לגבס. התהליך הזה חוזר על עצמו כל שבוע במשך כ-5 עד 8 שבועות. לאחר שהגבס האחרון יורד, רוב התינוקות זקוקים לניתוח קל כדי לשחרר את גיד האכילס בחלק האחורי של הקרסול שלהם, על מנת להחזיר את כף הרגל שלהם למצב טבעי יותר. ההליך נעשה באמצעות הרדמה מקומית. בנוסף לכך, הם יצטרכו לנעול נעליי ציר ישר מחוברות במוט על הרגליים, כל הזמן במשך 3 החודשים הראשונים לטיפול, ולאחר מכן במשך כל שעות השינה (צוהריים ולילה)  עד שהם בני 4 או 5 שנים.

   הצעד הנכון לטיפול בקלאב פוט

   חברת סטרייד אורטופדיה, מתמחה בפתרונות אורטופדים חדשניים לתינוקות שסובלים מקלאב פוט כמו גם בפתרונות שיקומיים לסובלים משיתוק מוחין וטרשת נפוצה, ישמחו להעניק לכם שירות מקצועי בעזרת צוות המומחים המיומן והמנוסה אשר פועל בחברה.  צרו קשר כבר היום, ושמעו מנציגי השירות שלנו על המוצרים והטיפולים השונים בכל ענף האורטופדיה. 

   שאלות נפוצות על קלאב פוט:

   תהליך ע"ש פונסטי כן או לא? אז אחרי עשרות שנים של טיפול בתליך ע"ש פונסטי, ומחקרים רפואיים רבים, נימצא שתהליך זה הוא עם יעילות של קרוב ל-90% הצלחה בתנאי שהטיפול נמשך 5 שנים <<<< לחץ כאן לקישור למחקר.

   או בעברית כף רגל קלובה. זו האבחנה האורתופדית הנפוצה ביותר בילודים (מי שזה עתה נולד) 1 מתוך 1,000 לידות. נפוצה יותר אצל בנים. לקות זו באה לידי ביטוי במנח כף רגל כלפי מטה ("פוינט") ועוד סיבוב פנימי של החלק הקידמי של כף הרגל. הטיפול ע"ש פונסטי הינו תהליך הטיפול הנפוץ בארץ וכולל סידרת גבסים, אצל חלק ניתוח קטן לפני גיבוס אחרון ואז מערכת הסנדלים ומוט, האלפא פלקס. למרות שהילדים הלוקים בקלאב פוט עוברים תקופה מאתגרת, יש לציין שאבחנה זו פתורה, דהיינו בסופו של תהליך הכל יהיה בסדר בעמידה / הליכה / ריצה.

   אצלנו – טיפול והדרכה אישיים של מערכת אלפא פלקס בקליניקה שלנו, על ידי צוות פרה-רפואי מוסמך, המתמחים בילדים מזה עשרות שנים.

   קלאב פוט מתרחש אחת לאלף לידות, כאשר הסטטיסטיקה מצביעה על יותר בנים מאשר בנות ולא תמיד תלוי במרכיב גנטי. כאשר מנסים לבחון את עניין הגנטיקה כאן מוצאים כי אין חוקיות, כלומר, ייתכנו מקרים בהם ישנו קרוב משפחה עם קלאב פוט אך גם ייתכנו מקרים של מקרה אחד ויחיד במשפחה.

   אז בואו נתחיל מהסוף – בגדול, יש פתרון! ובסוף הכל יהיה בסדר. באמת שבסוף הכל יהיה בסדר. הפתרון הרפואי הוא תהליך הטיפול ע"ש פונסטי השולט בארץ ובעולם. תחילה יש להסביר שפתרונות בעולם הרפואה הם תהליכים. קודם עושים "א" אחר כך "ב" וכו'. וכך היה זה דר' פונסטי (1914-2009) שפיתוח שיטה זו הקרויה על שמו (1). פיתוח זה של פונסטי היה מהפכה של ממש בהיות התהליך מתבסס ברובו על שלבים שאינם חודרניים, סידרת גבסים ומערכת נעליים/סנדלים מקובעים למוט. בעיה במנח כף הרגל המטופל באופן שאיננו פולשני או עם ניתוח מינימלי לקראת סופו.  תהליך פשוט ויעיל. הטיפול מתבצע בכל בתי החולים בארץ על ידי רופאים ורופאות אורתופדים ילדים , לדוגמה המרפאה לקלאב פוט בבית חולים שערי צדק בירושלים

   השיטה על שם פונסטי: מהותו של התהליך יהיה, מיד אחרי הלידה, סידרת גבסים (6 בממוצע), עם החלפת גבס כל כ-10 ימים. אםלא הושג טווח תנועה במפרק הקרסול, לפני הגיבוס אחרון ניתוח קטן שבו ישוחרר גיד אכילס . כאן מסתיים תפקיד הרופאות והרופאים ומתחיל השלב המאתגר והאחריות של ההורים, שלב הנעליים או הסנדלים, כגון האלפא פלקס תוצרת גרמניה. שלב הסנדלים ימשך עד גיל 4 או 5 ע"פ תהליך פונסטי המקורי. הנעליים או הסנדלים תמיד חייבים להיות מחוברים למוט, סטאטי או דינאמי.

   האם יש שיטות טיפול נוספות? כן. יש את התהליך ע"ש דר' בנסהל Dr. Bensahel . התהליך אינו מבוצע בארץ. בעולם במקומות בודדים – בצרפת בעיקר. התהליך מתבצע תוך חבישת הרגל ברצועות "פלסטרים" taping המוחלפות מדי מספר ימים בודדים (דורש להגיע לקליניקה של הרופא מדי מספר ימים). דר' בנסהל מדווח על הצלחה של מעל ל 90% . כאמור, החיסרון הגדול של שיטה זו היא החובה להגיע את הרופא מדי מספר ימים בודדים בשמך תקופה ארוכה מאד וטיפול ישיר על ידי הרופא/ה.

   בעולם הרפואה ממשיכים לחקור הכל וגם את הקלאב פוט. הכל מתקדם! והשאלה עולה מדי פעם האם תהליך פונסטי הוא עדיין הפתרון הטוב ביותר. באופן כללי , כן! עם אחוזי הצלחה גבוהים מאד, בין 84% ועד 90.6%.

   כמובן שהשאלה העולה היא "ומה עם ה-16% שלא הצליחו". חוסר ההצלחה בא לידי ביטוי בחזרה באחד או יותר מהמרכיבים של הקלאב פוט. במקרים קלים יותר ידרשו גיבוסים חוזרים. כאשר המקרים מורכבים יותר יתכן ניתוח (נפוץ ומוכר לרופאים המנתחים בישראל) לרוב בסביבות גיל 7.