close

מזמינים אתכם להתייעץ!

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  קלאב פוט

  הכירו את השירותים והמוצרים שלנו

  מזמינים אתכם להתייעץ!

  השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   כל מה שחשוב לדעת על קלאב-פוט, תהליך ע"ש פונסטי והחזרים מקופות החולים

    

   התקשרו מכל מכשיר 8363*

    

   אלפא פלקס – אצלנו תקבלו החזרים מקופות החולים (שונה בכל קופה).

   מי שרוכש בחו"ל חייב לדעת: בחלק מקופות החולים לא יהיו החזרים עבור רכישות בחו"ל – ברכישה בארץ בלי בעיות! נלווה אתכם ותקבלו את ההחזרים המגיעים לכם בהתאם לסל הבריאות.

   נעליים קשיחות לרך הנולד – למה? הופתענו ושאלנו למה הנעליים חייבות להיות מעור וקשיחות? ואז מצאנו את ההבדל – האלפא פלקס מרופדת, רכה והנעימה יותר!!! אצל מאות ילדי וילדות האלפא פלקס שבגרו בישראל אפשר לראות את התוצאות.

    

   מאמרים נוספים

   איך בוחרים נעליים לילדים עם קלאב פוט?

   איך לבחור נעליים רגילות לילד/ה עם קלאב פוט? הנעל הראשונה? סנדלים בקיץ? נעלי ספורט? נעליים אורתופדיות? המון שאלות. המון רצון לעזור...

   המשיכו לקרוא read-more
   שיקום לאחר אירוע מוחי

   שיקום לאחר אירוע מוחי קל ללכת מחדש, ביונס L300GO. אירוע מוחי הוא אחד מגורמי התמותה העיקריים בארץ וברחבי העולם, כאשר רק...

   המשיכו לקרוא read-more
   שיקום ביתי

   אנו מציעים שיקום יום במרכז השיקום GRC שבכרמיאל, אך מידי שנה מצטרפים אלפי ישראלים למסגרות הטיפול השיקומי, ביניהם צעירים, מבוגרים...

   המשיכו לקרוא read-more
   מדרסים בהתאמה אישית

   אולי זה יפתיע אתכם, אבל מסתבר שגם להתאמת מדרסים דרושה הכשרה רפואית של ממש להתאמת מדרסים התקשרו מכל מכשיר 8363* אצלנו תפגשו...

   המשיכו לקרוא read-more

   שאלות נפוצות על קלאב פוט:

   תהליך ע"ש פונסטי כן או לא? אז אחרי עשרות שנים של טיפול בתליך ע"ש פונסטי, ומחקרים רפואיים רבים, נימצא שתהליך זה הוא עם יעילות של קרוב ל-90% הצלחה בתנאי שהטיפול נמשך 5 שנים <<<< לחץ כאן לקישור למחקר.

   או בעברית כף רגל קלובה. זו האבחנה האורתופדית הנפוצה ביותר בילודים (מי שזה עתה נולד) 1 מתוך 1,000 לידות. נפוצה יותר אצל בנים. לקות זו באה לידי ביטוי במנח כף רגל כלפי מטה ("פוינט") ועוד סיבוב פנימי של החלק הקידמי של כף הרגל. הטיפול ע"ש פונסטי הינו תהליך הטיפול הנפוץ בארץ וכולל סידרת גבסים, אצל חלק ניתוח קטן לפני גיבוס אחרון ואז מערכת הסנדלים ומוט, האלפא פלקס. למרות שהילדים הלוקים בקלאב פוט עוברים תקופה מאתגרת, יש לציין שאבחנה זו פתורה, דהיינו בסופו של תהליך הכל יהיה בסדר בעמידה / הליכה / ריצה.

   אצלנו – טיפול והדרכה אישיים של מערכת אלפא פלקס בקליניקה שלנו, על ידי צוות פרה-רפואי מוסמך, המתמחים בילדים מזה עשרות שנים.

   קלאב פוט מתרחש אחת לאלף לידות, כאשר הסטטיסטיקה מצביעה על יותר בנים מאשר בנות ולא תמיד תלוי במרכיב גנטי. כאשר מנסים לבחון את עניין הגנטיקה כאן מוצאים כי אין חוקיות, כלומר, ייתכנו מקרים בהם ישנו קרוב משפחה עם קלאב פוט אך גם ייתכנו מקרים של מקרה אחד ויחיד במשפחה.

   אז בואו נתחיל מהסוף – בגדול, יש פתרון! ובסוף הכל יהיה בסדר. באמת שבסוף הכל יהיה בסדר. הפתרון הרפואי הוא תהליך הטיפול ע"ש פונסטי השולט בארץ ובעולם. תחילה יש להסביר שפתרונות בעולם הרפואה הם תהליכים. קודם עושים "א" אחר כך "ב" וכו'. וכך היה זה דר' פונסטי (1914-2009) שפיתוח שיטה זו הקרויה על שמו (1). פיתוח זה של פונסטי היה מהפכה של ממש בהיות התהליך מתבסס ברובו על שלבים שאינם חודרניים, סידרת גבסים ומערכת נעליים/סנדלים מקובעים למוט. בעיה במנח כף הרגל המטופל באופן שאיננו פולשני או עם ניתוח מינימלי לקראת סופו.  תהליך פשוט ויעיל. הטיפול מתבצע בכל בתי החולים בארץ על ידי רופאים ורופאות אורתופדים ילדים , לדוגמה המרפאה לקלאב פוט בבית חולים שערי צדק בירושלים

   השיטה על שם פונסטי: מהותו של התהליך יהיה, מיד אחרי הלידה, סידרת גבסים (6 בממוצע), עם החלפת גבס כל כ-10 ימים. אםלא הושג טווח תנועה במפרק הקרסול, לפני הגיבוס אחרון ניתוח קטן שבו ישוחרר גיד אכילס . כאן מסתיים תפקיד הרופאות והרופאים ומתחיל השלב המאתגר והאחריות של ההורים, שלב הנעליים או הסנדלים, כגון האלפא פלקס תוצרת גרמניה. שלב הסנדלים ימשך עד גיל 4 או 5 ע"פ תהליך פונסטי המקורי. הנעליים או הסנדלים תמיד חייבים להיות מחוברים למוט, סטאטי או דינאמי.

   האם יש שיטות טיפול נוספות? כן. יש את התהליך ע"ש דר' בנסהל Dr. Bensahel . התהליך אינו מבוצע בארץ. בעולם במקומות בודדים – בצרפת בעיקר. התהליך מתבצע תוך חבישת הרגל ברצועות "פלסטרים" taping המוחלפות מדי מספר ימים בודדים (דורש להגיע לקליניקה של הרופא מדי מספר ימים). דר' בנסהל מדווח על הצלחה של מעל ל 90% . כאמור, החיסרון הגדול של שיטה זו היא החובה להגיע את הרופא מדי מספר ימים בודדים בשמך תקופה ארוכה מאד וטיפול ישיר על ידי הרופא/ה.

   בעולם הרפואה ממשיכים לחקור הכל וגם את הקלאב פוט. הכל מתקדם! והשאלה עולה מדי פעם האם תהליך פונסטי הוא עדיין הפתרון הטוב ביותר. באופן כללי , כן! עם אחוזי הצלחה גבוהים מאד, בין 84% ועד 90.6%.

   כמובן שהשאלה העולה היא "ומה עם ה-16% שלא הצליחו". חוסר ההצלחה בא לידי ביטוי בחזרה באחד או יותר מהמרכיבים של הקלאב פוט. במקרים קלים יותר ידרשו גיבוסים חוזרים. כאשר המקרים מורכבים יותר יתכן ניתוח (נפוץ ומוכר לרופאים המנתחים בישראל) לרוב בסביבות גיל 7.